Újkígyósi aranyérmek Innsbruckból – Újkígyós város weboldala

Újkígyósi aranyérmek Innsbruckból

dora

A festői Alpok hegyláncai között fekvő Innsbruck adott otthon az Austrian Classics névre keresztelt kick-box világkupának. A korábban téli olimpiát is rendező tiroli város rendkívül erős és minőségében is nívós mezőnyt vonultatott fel a maga 2223 nevezésével. Közel 250 egyesület versenyzői szálltak harcba a trófeákért és érmekért.
A Kiralyteam Kickbox Adakdémia újkígyósi csapata öt versenyzőt delegált az ausztriai versenyre.

Török Dóra a verseny első, pénteki napján esélyeshez méltóan győzött a felnőttek zöld öv alatti versenyében. Ancsin Hanna a kadet 1-esek között a döntőben spanyol ellenfelét legyőzve hajtotta végre ugyanezt a bravúrt.
A verseny szombati napján a c2-es lányok 46kg-os mezőnyében Pap Nikola jó formában verekedte be magát az elődöntőbe, ahol a későbbi győztes szlovén világbajnok hölgy állította meg és ezzel szerzett értékes bronzérmet.
Csapatunkhoz nem régen csatlakozott a korábbi kontinens első Hegedűs Hanga, aki biztató formában versenyezve nehéz sorsolást kapott, most nyolc között zárta a világkupát.

Koszti Iringó kissé balszerencsés módon egy találattal maradt alul mindkét súlycsoportjában, így érem nélkül zárta a viadalt.

Az Akadémia ismét erőfölényben volt riválisaihoz képest: a megszerzett 26-arany-, 12 ezüst-, és 24 bronzérem ismét az összesített éremtábla legmagasabb fokára repítette a kék-fehéreket.
A nemzetek közötti versenyben hazánk dupla annyi, összesen 51 aranyérmet szerezve első helyen utasította maga mögé Németországot és a házigazda Ausztriát.