Újkígyósi diákok a tájfutó verseny döntőjében – Újkígyós város weboldala

Újkígyósi diákok a tájfutó verseny döntőjében

A 2014 áprilisában megtartott megyei fordulóról négy újkígyósi diák jutott be a május 24-25-én, Pécsen megrendezett Tájékozódási Futó Diákolimpia Országos Döntőbe: Váradi Szonja, Vizi Márk, Kovács Márton és Bakonyi Dávid.

A versenyen majd’ 500, 10-18 éves diák indult 10 kategóriában. Szombaton városi terepen futottak a diákok Pécs Uránváros részében. A vasárnapi terep Mánfán, hegyvidéki terepen folyt, a célterület a mánfai Árpád-kor templom melletti rét volt.

Míg szombaton ragyogó napsütéses időben volt részünk, addig másnap – pont a verseny idejére – esőt és jégesőt is kaptunk, amitől egy idő után már nemcsak a patakmedrekben folyt a víz, hanem mindenhol, izgalmassá téve a futást.

A szállásunk a Misina-tetőre vezető úton található Fehér-kúti kulcsosházban volt, ahol szombat délután a gyerekek tábortüzet raktak, illetve miután besötétedett, a bátrabbak elindulhattak kirakott tájfutó pontokat keresni.

A gyerekek versenyen való részvétele Újkígyós Város Önkormányzata segítségével valósulhatott meg, amit ezúton is hálásan köszönünk.